از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

برگزاری ششمین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی تاریخ شفاهیتاريخ درج خبر :ششمين نشست تخصصي و كارگاه آموزشي تاريخ شفاهي در نوزدهم آبان 1388 در دانشكدة ادبيات و علوم انساني دانشگاه اصفهان، به همت گروه تاريخ دانشكده مذكور برگزار گرديد.

در اين نشست يك روزه كه از ساعت 9 صبح آغاز شد و تا ساعت 18 و سي دقيقه ادامه داشت، صاحب نظران، دانشجويان، اساتيد و علاقمندان به اين گونه تاريخ­نگاري،حضور به هم رساندند.

سخنرانان در كارگاه مذكور در چهار پانل به ارائه مقالات خود پرداختند:

پانل اول با موضوع مباني آموزش و مرزها، به رياست دكتر دهقان ­نژاد برگزار شد و آقايان گلشن، نيكبخت و روحاني مقالات خود را با عناوين مدرسة حسيني نماد فرهنگ ايراني در كربلا، تازه ­ها و پاره­ ها و انجمن اسلامي دانشجويان در پونا ارائه كردند.

در پانل دوم با موضوع فعاليت ­ها و عملكرد مراكز تاريخ شفاهي ايران به رياست آقاي كمري، آقايان مرادي نيا، ططري و حسن­ آبادي به ارائه گزارش ­هايي از مركز نشر آثار امام خميني، مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي و مركز اسناد آستان قدس رضوي پرداختند.

در پانل سوم با موضوع تاريخ شفاهي مناطق، به رياست دكتر كجباف، آقايان نظرزاده و مختاري اصفهاني و خانم سميعي مقالات خود را با عناوين تاريخ شفاهي مدارس اسلامي مشهد، نقش جامعة معلمان در انقلاب اسلامي اصفهان و تاريخ شفاهي مدارس بانوان مشهد ارائه كردند.

در پانل چهارم با موضوع مسايل نظري و تطبيقي، به رياست دكتر نورائي، آقايان حسن­ آبادي، آذري خاكستر و روحبخش به ارائه مقالاتي با عناوين تاريخ شفاهي مدارس، موانع آموزش در روايت تاريخ شفاهي و ضرورت تأسيس موزة تاريخ شفاهي آموزش و پرورش پرداختند.

در انتها نيز ميزگردي تخصصي با حضور آقايان دكتر دهقان نژاد، رسولي­پور،كاظمي و كمري برگزار گرديد.  

 

منبع خبر: مركز سازمان در منطقه جنوب­ شرق، كرمان  

 
 
 

بازگشت