از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

مهندس احمد آل یاسینتاريخ درج خبر :مهندس احمد آل ­ياسين در ششم شهريور سال 1314 در تهران متولد شد.

تحصيلات ابتدائي را در تهران در دبستان علامه­ و دورة دبيرستان را در دبيرستان‌هاي رهنما و مروي گذراند. در سال 1334 موفق به دريافت ديپلم رياضي گرديد. پس از اخذ ديپلم، در رشتة راه و ساختمان دانشكدة فني دانشگاه تهران پذيرفته شد و در سال 1339 با درجه فوق ليسانس فارغ التحصيل شد.

وي فعاليت خود را از آبان 1339 با سمت مهندس قطعه كوهين- آب ترش قزوين رشت در شركت ساختماني آسفالت راه آغاز كرد. سپس در سال 1340 براي كار در كارگاه سد دز به خوزستان رفت و همكاري خود را تا سال 1342 با آن كارگاه ادامه داد. فعاليت وي در اين پروژه شامل خدمات فني و نظارت و طراحي اجزاء مختلف پروژه بود. پس از اتمام سد دز در ارديبهشت 1343 همكاري خود را با مهندسين مشاور عمران و منابع آمريكا در سازمان آب و برق خوزستان تجديد نمود. مهندس آل ياسين در سال 1347 به سمت مهندس مقيم و ناظر از سوي مدير عامل سازمان آب وبرق خوزستان انتخاب شد.

در همين سال در آزموني كه سازمان امور اداري و استخدامي براي واگذاري بورس تحصيلي دولت هلند در رشته سازه ­هاي آبي (هيدروليك) در تهران برگزار كرد، پذيرفته شد و به كشور هلند اعزام گرديد و موفق به دريافت ديپلم سازه­ هاي آبي شد. همچنين در سال 1351 دوره آموزشي لابراتوار هيدروليك و آزمايشگاه مكانيك خاك را در سازمان عمران آمريكا در شهر دنور ايالت كلرادو گذراند.

در سال1353 با خاتمة موفقيت آميز شبكة آبياري دز، در سمت مدير اجرائي و قائم‌مقام مدير عامل كشت و صنعت نيشكر كارون، مسئول اجراي اين طرح عظيم گرديد.

 مهندس آْل ­ياسين در سال 1356 به مديريت عامل سازمان آب و برق خوزستان منصوب و عهده­ دار مسئوليت‌‌هاي توسعه منابع آب، توليد، انتقال و توزيع برق گرديد. ادامة سد كارون 1، انعقاد قرارداد مطالعات سد‌هاي كارون 3 و4، ادامة مطالعات سد مارون، ادامة احداث شبكة آبياري و زه كشي گتوند و عقيلي، آب رساني پتروشيمي ايران- ژاپن، احدث ايستگاه‌هاي پمپاژ و... ازجمله فعاليت هاي او در اين دوره است. وي در سال 1360 با پايه‌گذاري شركت مهندسين مشاور پاپيلا، به ادامة خدمات مهندسي در زمينة آب كشور ادامه داد.

از وي تا­كنون 14 جلد كتاب(فردي- گروهي) در موضوعات مختلف منتشر شده است. همچنين، نگارش ده ها گزارش فني و رساله در زمينه ­هاي مهندسي، اجتماعي و فرهنگي و انتشار بيش از 50 مقاله  در روزنامه ­ها و مجلات كشور از ديگر كارهاي فرهنگي اوست.


 
 
 

بازگشت