از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

طرح تاریخ شفاهی استوری کورپز و تاریخ زندگی مردم عادیتاريخ درج خبر :استوري كورپز ( Storycorps ) كه ابتكاري ملي براي مستندسازي زندگي روزمرة امريكائيان است، همچنان به حركت خود ادامه مي­دهد.

اين طرح به عنوان طرحي غير وايسته و غيرانتفاعي با مشاركت راديوي ملي(NPR) و مركز فولكلور كتابخانة كنگرة امريكا از سال 2003 آغاز شده است. اين پروژه به مردم عادي كمك مي­كند با هر فردي كه دوست داشته باشند مصاحبة تاريخ شفاهي انجام دهند. مصاحبه شونده مي­ تواند مادر بزرگ، عمو، همسايه، دوست و يا فرد ديگري باشد. مسئولين پروژه به فرد داوطلب كمك مي­كنند تا سئوالات مناسبي از مصاحبه شونده بپرسد.

مصاحبه 40 دقيقه طول مي­كشد. در پايان نيز يك سي دي حاوي مصاحبة انجام شده به مصاحبه شونده تحويل مي­دهند و نسخة ديگري از آن با كسب اجازه از مصاحبه شونده به كتابخانه كنگره تحويل داده مي­شود.

مصاحبه ­ها در استوديوي سياري انجام مي­ شود كه شهر به شهر در امريكا در گردش است و تاكنون در همه50 ايالت امريكا حاضر شده و 26000 داستان را ضبط كرده است.

اين داستان­ ها در سايت استوري كورپز به نشاني www.storycorps.org به صورت صوتي و تصويري قابل دسترسي است.. همچنين، مراجعه كنندگان به سايت راهنمايي ­هايي در مورد سئوالات مناسبي كه در اين مصاحبه­ ها مي­ توان طرح كرد، دريافت مي ­دارند.
 
 
 

بازگشت