از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

وبگاه تاریخ شفاهی ایرانتاريخ درج خبر :


وبگاه تاريخ شفاهي ايران به عنوان زير مجموعه ­اي از حوزة هنري سازمان تبليغات اسلامي، در بهمن 1386 و در آستانه برگزاري چهارمين نشست تخصصي تاريخ شفاهي ايران به شكل آزمايشي و از سال 1387، مقارن با سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به صورت رسمي آغاز به فعاليت كرده ­است. زبان اصلي اين وبگاه، فارسي و انگليسي بوده و به زودي ـ­آن­گونه كه گردانندگانش اعلام كرده­ اند­ـ زبان عربي نيز بدان اضافه خواهد شد .

مسئولان وبگاه تاريخ شفاهي ايران برآنند كه فضاي مناسبي را براي ابراز آراء مختلف در عرصه تاريخ شفاهي از طريق ارتباط با محققان و مجامع تاريخ‌شفاهي و دستيابي به اطلاعات جديدتر در اين حوزه فراهم آورند.

مديران و برنامه‌ريزان اين وبگاه ـ­كه خود از فعالان عرصه تاريخ شفاهي هستند­ـ اميدوارند كه بتوانند  مباحث تاريخ شفاهي را به صورتي تخصصي و يا در موضوعات مرتبط گردآوري كنند. به اين ترتيب  اين وبگاه درنظر دارد كه علاوه بر بحث اصلي تاريخ شفاهي، موضوعات مرتبط با حوزة خاطره ­نگاري از جمله يادداشت‌هاي روزانه، سفرنامه‌ها، گزارشات تاريخي، روزشمارها و خاطرات را نيز در برگرفته، در معرض ديد علاقمندان قرار دهد .همچنين نمايش برخي اسناد، عكس ها و  مقالات  منتشر شدة تاريخ شفاهي كه امكان دسترسي به آن به آساني براي مخاطبين ممكن نيست، از ديگر اهداف مديران اين وبگاه بشمار مي­آيد .

از برنامه­ هاي آتي اين وبگاه مي­توان به برگزاري كارگاه­ هاي آموزشي در فضاي مجازي و معرفي تاريخ شفاهي به عنوان يكي از مردمي‌ترين شيوه‌هاي تاريخ‌نگاري به عموم افراد جامعه اشاره كرد.

براي استفاده از اين وبگاه مي­توانيد به نشاني زير مراجعه نماييد.

 

www.oral-history.ir 


 
 
 

بازگشت