از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

‌‌معرفی پژوهشگر و نویسندة تاریخ شفاهیتاريخ درج خبر :

   جورج اوارت اوانز GEORGE EWART EVANS  (1909-1988م.) اهل ولز در جنوب غربي جزيرة بريتانيا است. او دبير، نويسنده، فولكلوريست و گردآورنده تاريخ و سنن شفاهي در حومة شرق انگليس، طي سال هاي 1970-1940 بود.

 از وي17 جلد كتاب منتشر شده كه از آن جمله است صداهاي كودكان(1947)، داستانهاي كوتاه ولز(1959)، مزرعه و دهكده (1969)، روزگاري كه ما ديده ايم (1975)، روي تپه ها (1983)، جادو و قدرت اسب (1979) و تاريخ گفته شده(1987).
 SPOKEN HISTORY  يا تاريخ گفته شده كه در سال   1987 منتشر شد، يكي از آثار اوانز است.
 اين كتاب، همان گونه كه بيانگر روشي نوين است، بيانگر پهنة وسيعي از شخصيت هايي است كه اوانز  براي دستيابي به  تاريخ سرزمين خود با آنان مصاحبه كرده است. آنچه كه در اين كتاب چشمگير مي باشد، عشق نويسنده به زبان محلي است و ارزش آن به دليل دارا بودن بيان قوي به عنوان حاملي براي بيان حقايق تاريخي.اوانز در اين كتاب، اين بحث را پيش روي مورخين باز مي كند كه گذشته از بهره گيري از متون و مدارك، از شبكة وسيع تري از اطلاعات استفاده كنند، صداهاي بيشتري بشنوند و از فرهنگ هاي متفاوت تري بهره ببرند.

اين كتاب روشنگر روش هاي غيرآشكار زندگي است و به روش بصري، لايه هاي پنهان زندگي روستائيان را به ما مي نماياند و  در تلاش براي قضاوت نهايي ما نسبت به خود است.
 
 
 

بازگشت