از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
پربازدید ها
 
Enter Title

استان  همدان يكي از  مراكز تمدني بسيار كهن در ايران و جهان به شمار مي‌آيد. به همين دليل اين سرزمين آثار باستاني و تاريخي مختلفي را از دوران گذشته به يادگار دارد. وجود اين آثار زمينه و امكان فراواني را براي رونق صنعت گردشگري استان و علاوه بر اين موقعيت جغرافيايي و جاذبه- هاي فرهنگي، هنري و اقتصادي اين زمينه را تقويت كرده است. بنابراين بايد گفت استان همدان براي تبديل شدن به يكي از قطب‌هاي گردشگري در سطح كشور و حتي جهان از ويژگي و امكان بالايي برخودار است.
كتاب «سيماي گردشگري استان همدان» كوششي در راستاي معرفي تواناييها و جاذبه‌هاي گردشگري اين استان و كمك به توسعة صنعت گردشگري آن است. كتاب در دوازده فصل تاليف و تدوين شده است: كليات استان همدان، جاذبه‌هاي طبيعي و زيست محيطي، جاذبه‌هاي ورزشي، جاذبه‌هاي تفريحي و مصنوعي، جاذبه‌هاي تاريخي و معماري، جاذبه‌هاي زيارتي و مذهبي، جاذبه‌هاي فرهنگي و هنري، جاذبه هاي تجاري و اقتصادي، تاسيسات گردشگري، اطلاعات تاسيسات خدماتي، ساير اطلاعات مورد نياز و نقشه‌ها.
 شهر باستاني هگمتانه، كتيبه‌هاي گنج نامه، مقبرة بوعلي سينا و باباطاهر، مقبرة امامزاده‌ها، مقبرة شيخ ابوالعباس نهاوندي، مجسمة شير سنگي، گنبد علويان، گنبد حيقوق نبي (ع)، بازار قديمي، مدرسة علمية شيخ عليخان زنگنه، قلعه‌ها، پل‌ها، كاروانسراها، خانة قديمي لطفعليان، تپه‌هاي باستاني، سنگ نبشته‌ها، مساجد تاريخي، حمام‌هاي تاريخي، موزه‌ها، موقعيت جغرافياي، غار علي‌صدر، شكارگاهها، كوهستان زيباي الوند، دره‌هاي حاصلخيز، سراب‌ها و تالاب‌ها، درياچة سد اكباتان، سينماها، ورزش‌هاي بومي و محلي، صنايع دستي، سوغاتي‌هاي متنوع، امكانات رفاهي و تاسسيات خدماتي، نقشه‌ها و ساير اطلاعات مورد نياز گردشگران از جمله مهمترين عنوان‌ها و موضوعاتي هستند كه در فصول مختلف كتاب به معرفي آنها پرداخته شده است.
 تصاوير زيبا و رنگي از جاذبه‌هاي توريستي و معرفي مختصر آنها و بيان اطلاعات مورد نياز گردشگران در زمينه‌هاي مختلف ‌موجب پديد آمدن كتابي جامع در معرفي استان همدان به گردشگران و ايران دوستان شده است.
«كتاب سيماي گردشگري استان همدان» تاليف، تدوين و ويراستاري ابوالحسن فاطمي را انتشارات سازمان ايرانگردي و جهانگردي استان همدان در 202 صفحه در سال 1380 به چاپ رسانده است.